Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zakażenia pneumokokami

Zakażenia wywoływane przez pneumokoki skutkują powstawaniu chorób inwazyjnych lub nieinwazyjnych. Każde z nich charakteryzuje się innymi objawami.

Zobacz również opis choroby: Zakażenie pneumokokami

Zakażenie nieinwazyjne

Zapalenie ucha środkowego - objawy

W przypadku małych dzieci objawem może być pocieranie chorym uchem o poduszkę. Oczywiście nie jest to jedyna oznaka zapalenia ucha. Do innych symptomów należą gorączka, przytłumienie słuchu oraz ból ucha. Występują także wymioty, płaczliwość oraz brak apetytu. Małe dzieci mogą także męczyć się podczas karmienia.

Zapalenie zatok przynosowych - objawy

Objawami są ropna wydzielina z nosa oraz ból głowy w obrębie zatok. Choremu może także towarzyszyć kaszel, gorączka, a nawet nieprzyjemny zapach z ust.

Zakażenie inwazyjne

Zapalenie płuc z bakteriemią - objawy

Do symptomów choroby należą wysoka gorączka, dreszcze, a także ból w klatce piersiowej. Do innych objawów należą mokry kaszel oraz duszności.

Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych - objawy

Pacjent może uskarżać się na silne bóle głowy oraz dreszcze. Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych charakteryzuje się także występowaniem gorączki, wymiotów oraz drgawek. Występują też światłowstręt oraz sztywność karku.  U małych dzieci widoczne jest uwypuklone i tętniące ciemiączko oraz senność pojawiająca się najczęściej u maluchów między 6 a 24 miesiącem życia.

Posocznica - objawy

W tym przypadku temperatura ciała chorego może wynosić poniżej 36 stopni C lub powyżej 38 stopni C. W przypadku niemowląt występuje krzykliwy płacz, szybszy oddech i podwyższone tętno. Może wystąpić także biegunka, wybroczyny oraz odgięcie główki do tyłu.

Paulina Osowska

Zobacz również opis choroby: Zakażenie pneumokokami

Objawy zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych

O zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych mówimy wówczas, gdy stan zapalny obejmuje opony ochronne pokrywające mózg. Zapalanie opon mózgowo-rdzeniowych przebiega dwutorowo, w zależności od przyczyny choroby. Najbardziej niebezpieczne jest zapalenie bakteryjne, w przypadku którego konieczne jest przyjmowanie antybiotyków dożylnych.... czytaj więcej

Zapalenie opon mózgowych: obiecujące rezultaty badań nad szczepionką

Badanie dotyczące szczepionki MenAfriVac, opublikowane w The Lancet w ubiegłym tygodniu, przynosi dobre wieści: medykament ten, który służy do ochrony przed zapaleniem opon mózgowych, okazał się skuteczny w walce z chorobą, która nieprzerwanie zabija ludzi na całym świecie.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy