Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy wirusowego zapalenia wątroby typu D

W przypadku jednoczesnego zakażenia wirusem wątroby typu B i D, choroba ma taki sam przebieg jak w przypadku zapalenia wątroby typu B, jednak ulega nasileniu i zaostrzeniu niektórych objawów.

Zobacz również opis choroby: Wirusowe zapalenie wątroby typu D

Zapalenie może przebiegać bezobjawowo, ale także może mieć przebieg żółtaczkowy lub bezżółtaczkowy - zwykle u dzieci.

Objawy dzielimy na zwiastunowe, czyli takie, które występują na kilka- kilkanaście dni przed wystąpieniem żółtaczki i te właściwie. Mogą przypominać grypę – wystąpienie gorączki, bóle mięśni, złe samopoczucie, ogólne rozbicie, albo do złudzenia przypominać choroby żołądkowo -jelitowe. Idą za tym: wymioty, nudności, brak apetytu, biegunka, bóle brzucha. Mogą też przypominać reumatyzm: bóle stawów, zwykle tych najdrobniejszych.

W okresie rozwiniętej choroby, który trwa od kilku do kilkunastu tygodni (i może przebiegać  w większości przypadków bezżółtaczkowo) występuje: brak apetytu, wymioty i nudności, odbarwiony stolec i ciemny moc, swędzenie całego ciała (wzmożona produkcja żółci), ból brzucha, żółtaczka na białku oka i na skórze, a także powiększenie wątroby i w niektórych przypadkach również śledziony o jakieś 10-20%.

Objawy ustępują stosunkowo szybko, jednak żółtaczka może utrzymywać się jeszcze przez dłuższy czas. Powrót do aktywności fizycznej może był długi, ze względu na regenerację całego ciała.

Autor:

Natalia Ul

Zobacz również opis choroby: Wirusowe zapalenie wątroby typu D

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty, wirowanie otoczenia ... Sprawdź! »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności