Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy gorączki okopowej

Inne nazwy objawów choroby: Objawy gorączki pięciodniowej;

Gorączka okopowa zwana jest również pięciodniową. Cechuje się systematycznymi nawrotami bólów głowy w 5 dniowych odstępach. Chorzy narażeni są również na stały stan podgorączkowy.

Zobacz również opis choroby: Gorączka okopowa

Gorączka pięciodniowa

Gorączka okopowa to choroba zakaźna, która wywołana jest wirusem Bartonella quintana. Wirus atakuje w dużej mierze zwierzęta, ludzie mogą być ofiarami przypadkowymi. Wirus może przedostać się również przez odzież, dlatego nazywany jest także wszą. Rozwija się on w organizmie człowieka nawet do 60 dni. Występuje kilka form choroby. Pierwszy rodzaj może ustąpić już po kilku dniach, a cechować będzie się kilku dniowymi bólami głowy. Druga forma jest najbardziej popularna. Trwa znacznie dłużej i cechuje się właśnie intensywnie i systematycznie nawracającymi bólami głowy. Trzecia forma trwa nawet kilka tygodni. Stan podgorączkowy trwa cały czas, a dodatkowo występują powtarzające się bóle głowy.

Objawy gorączki okopowej

Gorączka pięciodniowa na początku może być bardzo podobna do zwykłej temperatury. Jednak jej długość trwania i brak efektu działania lekarstw na ból głowy mogą być pierwszymi objawami gorączki okopowej. Ból może być czasem krótkotrwały po czym chory odczuwać może dreszcze i uczucie osłabienia. Zazwyczaj występuje również stały stan podgorączkowy. Po jednym lub dwóch dniach stan stabilizuje się. Po kolejnych pięciu dniach pojawia się kolejny napad choroby. Ponadto chory odczuwa cały czas bóle poszczególnych mięśni, które również nasilają się podczas nawrotu bólu głowy. Podczas gorączki okopowej występują również objawy takie jak:

- bóle mięśni,
- osłabienie,
- zmęczenie,
- brak koncentracji,
- bóle neurai-giczno-reumatyczne,
- przyśpieszone tętno,
- powiększona śledziona,
- zwiększona liczba leukocytów.

Leczenie gorączki objawowej

Nie ma skutecznej metody leczenia tej zakaźnej choroby. W dużej mierze do poprawy stanu zdrowia i zneutralizowania choroby mogą przyczynić się warunki kliniczne. Lekarz może może zalecić również przyjmowanie specjalnie przepisanych lekarstw, które w dużej mierze mają zneutralizować przebieg choroby. W bardzo rzadkich sytuacjach bóle są tak silne, że pomóc w ich złagodzeniu może tylko morfina. W większości sytuacji jednak, choroba nie powoduje takiego bólu i ustępuje samoczynnie.

Zobacz również opis choroby: Gorączka okopowa

Objawy bólu głowy

Istnieje różne rodzaje bólów głowy i tak samo różne przyczyny ich powstawania. Ból głowy może być ćmiący, pulsujący, tępy obejmujący jedną lub obie półkole głowy. Często ból głowy jest skutkiem ubocznym jakiejś choroby lub sygnałem informującym, że coś jest nie tak z naszym układem nerwowym. Zwykle bóle głowy mogą by... czytaj więcej

Objawy urazów głowy

Mózg jest jednym z najważniejszych organów w organizmie człowieka, bez którego nie byłyby możliwe podstawowe funkcje życiowe. Odpowiada za mowę, myślenie, wzrok, chodzenie, kojarzenie, zapamiętywanie, uczeni się i pozwala na zachowanie prawidłowych parametrów pozostałych organów wewnętrznych. Wszelkie ... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy