Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy choroby kociego pazura

Nieostrożna zabawa z kotem, może prowadzić do pojawienia się, bakteryjnej choroby kociego pazura. Z niegroźnego zadrapania lub rany, mogą wyniknąć większe kłopoty, dlatego warto znać jej objawy, by w przyszłości móc zapobiegać niepotrzebnym nerwom i komplikacjom zdrowotnym.

Zobacz również opis choroby: Choroba kociego pazura

Pierwszym objawem, jaki zazwyczaj występuję przy chorobie kociego pazura, jest zaczerwienie miejsca zadrapania. Do ośmiu lub czternastu dni, w miejscu zaczerwienionej rany, mogą pojawić się pęcherzyki lub gródki, przekształcające się z czasem w ropień, krostę lub owrzodzenie.

Zdarzają się także krótkotrwałe wysypki. Są to pierwsze sygnały, które świadczą o tym, że zazwyczaj samoistnie przechodząca choroba, nie odpuszcza i należy udać się do specjalisty. Często w kilka tygodniu od zadrapania, pojawia się nieduża gorączka oraz zapalenie węzłów chłonnych.

Z czasem, lekko podwyższona temperatura ciała przekształca się w wysoką gorączkę, a zapalenie węzłów chłonnych, prowadzi do ich znacznego powiększenia i wtedy węzły chłonne mogą ulec zropieniu. Węzły przy dotyku, najczęściej są miękkie i skóra nad nimi jest zaczerwieniona oraz ocieplona.

Choroba może trwać kilka tygodni, jednak w tym okresie, najczęściej objawy i dolegliwości z nią związane, mijają. Niestety, może zdarzyć się tak, że przy niepełnym wyleczeniu, choroba przechodzi w stan uśpienia i po jakimś okresie czasu, znów daje o sobie znać. Jest to niebezpieczne i bardzo kłopotliwe, dlatego gdy odkryjemy chorobę kociego pazura, należy udać się do lekarza i tam, pod fachowym okiem specjalisty, całkowicie i raz na zawsze wyleczyć chorobę.

Zapalenie i powiększenie węzłów chłonnych, wiążę się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami. Nadmierne pocenie, częste bóle głowy, pleców, podbrzusza, złe samopoczucie oraz zmęczenie, to najczęstsze z tych dolegliwości. Są one męczące i ciężko jest z nimi prawidłowo funkcjonować.

Jedne z najrzadszych i najpoważniejszych objawów tej choroby, występujące tylko u osób z problemami układu odpornościowego, to m.in. choroby oczu. Przy objawach związanych z chorobą oczu, występuje często zapalenie błony naczyniowej oka, zapalenie spojówek czy zapalenie gałki ocznej. Poza chorobą oczu, choć bardzo rzadko, choroba kociego pazura atakuje mózg, wątrobę i płuca. Wiąże się to z zapaleniem opon mózgowych, wątroby oraz z zapaleniem płuc. Na szczęście, poważne objawy są niezmiernie rzadkie, a sama choroba kociego pazura, najczęściej sama, w przeciągu 10 dni, bez pomocy specjalistów i odpowiedniego leczenia, wygasa.

Damian Nejman

Zobacz również opis choroby: Choroba kociego pazura

Objawy zespołu kociego krzyku

Zespół kociego krzyku to choroba genetyczna, wywołana nieprawidłową mutacją chromosomu 5. Nazwa pochodzi od głównego i najbardziej charakterystycznego objawu, jakim jest płacz dziecka, przypominający miauczenie kota. Choroba jest bardzo groźna, gdyż dodatkowo powoduje upośledzenie ruchowe i inne, bardzo niebezpieczne skutki.... czytaj więcej

Mutacja genu R47H wiąże się z trzykrotnym wzrostem ryzyka choroby Alzheimera

Naukowcy odkryli mutację genu, która odpowiada za trzykrotnie większe prawdopodobieństwo zapadnięcia na Alzheimera. Wyniki prac zostały opublikowane w New England Journal of Medicine. W projekcie badawczym udział wzięło 1092 chorych i 1107 zdrowych osób. W jego trakcie zidentyfikowano kilka wariantów genu TREM2, kt&oacu... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Bolesny stały wzwód prącia niezależny od woli

Bolesny stały wzwód prącia niezależny od woli

Wzwód nawet przez kilka godzin, Sprawdź, co to oznacza ... »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności