Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy choroby kociego pazura

Nieostrożna zabawa z kotem, może prowadzić do pojawienia się, bakteryjnej choroby kociego pazura. Z niegroźnego zadrapania lub rany, mogą wyniknąć większe kłopoty, dlatego warto znać jej objawy, by w przyszłości móc zapobiegać niepotrzebnym nerwom i komplikacjom zdrowotnym.

Zobacz również opis choroby: Choroba kociego pazura

Pierwszym objawem, jaki zazwyczaj występuję przy chorobie kociego pazura, jest zaczerwienie miejsca zadrapania. Do ośmiu lub czternastu dni, w miejscu zaczerwienionej rany, mogą pojawić się pęcherzyki lub gródki, przekształcające się z czasem w ropień, krostę lub owrzodzenie.

Zdarzają się także krótkotrwałe wysypki. Są to pierwsze sygnały, które świadczą o tym, że zazwyczaj samoistnie przechodząca choroba, nie odpuszcza i należy udać się do specjalisty. Często w kilka tygodniu od zadrapania, pojawia się nieduża gorączka oraz zapalenie węzłów chłonnych.

Z czasem, lekko podwyższona temperatura ciała przekształca się w wysoką gorączkę, a zapalenie węzłów chłonnych, prowadzi do ich znacznego powiększenia i wtedy węzły chłonne mogą ulec zropieniu. Węzły przy dotyku, najczęściej są miękkie i skóra nad nimi jest zaczerwieniona oraz ocieplona.

Choroba może trwać kilka tygodni, jednak w tym okresie, najczęściej objawy i dolegliwości z nią związane, mijają. Niestety, może zdarzyć się tak, że przy niepełnym wyleczeniu, choroba przechodzi w stan uśpienia i po jakimś okresie czasu, znów daje o sobie znać. Jest to niebezpieczne i bardzo kłopotliwe, dlatego gdy odkryjemy chorobę kociego pazura, należy udać się do lekarza i tam, pod fachowym okiem specjalisty, całkowicie i raz na zawsze wyleczyć chorobę.

Zapalenie i powiększenie węzłów chłonnych, wiążę się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami. Nadmierne pocenie, częste bóle głowy, pleców, podbrzusza, złe samopoczucie oraz zmęczenie, to najczęstsze z tych dolegliwości. Są one męczące i ciężko jest z nimi prawidłowo funkcjonować.

Jedne z najrzadszych i najpoważniejszych objawów tej choroby, występujące tylko u osób z problemami układu odpornościowego, to m.in. choroby oczu. Przy objawach związanych z chorobą oczu, występuje często zapalenie błony naczyniowej oka, zapalenie spojówek czy zapalenie gałki ocznej. Poza chorobą oczu, choć bardzo rzadko, choroba kociego pazura atakuje mózg, wątrobę i płuca. Wiąże się to z zapaleniem opon mózgowych, wątroby oraz z zapaleniem płuc. Na szczęście, poważne objawy są niezmiernie rzadkie, a sama choroba kociego pazura, najczęściej sama, w przeciągu 10 dni, bez pomocy specjalistów i odpowiedniego leczenia, wygasa.

Damian Nejman

Zobacz również opis choroby: Choroba kociego pazura

Objawy zespołu kociego krzyku

Zespół kociego krzyku to choroba genetyczna, wywołana nieprawidłową mutacją chromosomu 5. Nazwa pochodzi od głównego i najbardziej charakterystycznego objawu, jakim jest płacz dziecka, przypominający miauczenie kota. Choroba jest bardzo groźna, gdyż dodatkowo powoduje upośledzenie ruchowe i inne, bardzo niebezpieczne skutki.... czytaj więcej

Mutacja genu R47H wiąże się z trzykrotnym wzrostem ryzyka choroby Alzheimera

Naukowcy odkryli mutację genu, która odpowiada za trzykrotnie większe prawdopodobieństwo zapadnięcia na Alzheimera. Wyniki prac zostały opublikowane w New England Journal of Medicine. W projekcie badawczym udział wzięło 1092 chorych i 1107 zdrowych osób. W jego trakcie zidentyfikowano kilka wariantów genu TREM2, kt&oacu... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy